Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

Letni sezon turystyczny 2020

Data22/06/2020 - 11:03:45

Letni sezon turystyczny 2020 Od 27 czerwca do 31 sierpnia, podobnie jak w roku ubiegłym na terenie jeziora Białego Gmina Włodawa zorganizuje 2 kąpieliska strzeżone przez ratowników z OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim. Dwóch ratowników ochraniać będzie kąpielisko nr 1 na pomoście pływającym, czterech ratowników kąpielisko nr 2. Dodatkowy do ochrony kąpielisk będzie służyła łódź motorowa z obsadą. Kąpieliska funkcjonować będą w godzinach 10:00 – 18:00.
W związku z wprowadzonym stanem epidemii COVID-19 na terenie kąpielisk zostaną umieszczone tablice informacyjne z wytycznymi dla osób korzystających z kąpielisk opracowane na podstawie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Rozmieszczone zostaną także stojaki ze środkiem do dezynfekcji rąk na wejściu do kąpielisk oraz pomoście i przy toaletach. Balustrady pomostu będą dezynfekowane przez ratowników w ciągu dnia.
Pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia wirusem: zachowanie minimum 2 metrowego odstępu podczas wypoczynku na plażach, noszeniu maseczek ochronnych spacerując po miejscowości, stosowania ochrony podczas kaszlu i kichania, częstym myciu rąk.
W dawnym punkcie informacji turystycznej zorganizowany zostanie punk medyczny prowadzony przez ratowników OSP „Stołpno”.


ZałącznikRozmiar
Zalecenia dla kąpielisk w trakcie epidemii SARS.pdf453.09 KB