Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w Orchówku

Data05/04/2019 - 07:46:10

4 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej. Do artystycznych zmagań przystąpiło 24 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Włodawa, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Każdy z uczestników wykazał się piękną deklamacją wybranego przez siebie wiersza. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów Komisja wyłoniła zwycięzców przyznając 4 nagrody, po jednej w każdej kategorii. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
▪ Zofia Hołownia – Odział Przeszklony w Korolówce (kategoria najmłodsza),
▪ Weronika Masiukiewicz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku (kat. kl. I-III),
▪ Krzysztof Baj – Szkoła Podstawowa im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance (kategoria kl. IV-VI),
▪ Łucja Zdolska – Szkoła Podstawowa w Żukowie (kategoria kl. VII-VIII).
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody natomiast pozostałym uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe podziękowania.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesu!II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w OrchówkuII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w OrchówkuII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w OrchówkuII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w OrchówkuII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w OrchówkuII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej w Orchówku