Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

Likwidacja gniazd kontenrowych i co dalej

Data10/01/2019 - 09:05:44

Właściciele działek letniskowych położonych w miejscowości Okuninka i Orchówek coraz częściej zwracają się do nas z zapytaniem „Jak będzie wyglądał odbiór odpadów po likwidacji tzw. „gniazd kontenerowych”.
Na wstępie potwierdzamy, że od 1 stycznia 2019 roku na terenie Gminy Włodawa przestały funkcjonować tzw. „ gniazda kontenerowe”. Oznacza to, że odbiór odpadów komunalnych odbywał się będzie teraz bezpośrednio sprzed Państwa nieruchomości. Bliżej sezonu letniego będzie do Państwa kierowana szczegółowa korespondencja w tej sprawie.
Wyjaśniamy, że w przypadku potrzeby odbioru odpadów jeszcze przed sezonem letnim, prosimy Państwa o zgłoszenie telefoniczne do Urzędu Gminy Włodawa pod nr tel. 82 5721 – 235 z podaniem adresu nieruchomości, z której należy odebrać odpady oraz frakcję odpadów przygotowaną do odbioru.
Jednocześnie przypominamy, że od 01 stycznia 2019 roku na terenie Gminy Włodawa obowiązuje szczegółowa segregacja odpadów w podziale na kolory:
- brązowy – odpady ulegające biodegradacji (bio),
- żółty – metale i tworzywa sztuczne,
- niebieski – papier,
- zielony – szkło,
- czarny - odpady pozostałe po segregacji, które nie mogły zostać umieszczone w poszczególnych grupach.
Zakup worków lub pojemników, o których mowa wyżej jest obowiązkiem właściciela nieruchomości.
Ponadto, na stronie internetowej naszego urzędu tj. www.gmina-wlodawa.pl w zakładce gospodarka odpadami, umieszczona jest ulotka „Jak segregować odpady?” na terenie Gminy Włodawa po 01 stycznia 2019 roku. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.