Kontrast: Normalny kontrast Zwiększony kontrast Rozmiar czcionki: Normalny rozmiar tekstu Powiększ tekst Pomniejsz tekst


Wyszukiwarka:

APELUJEMY - WAŁĘSAJĄCE SIĘ PSY

Data31/07/2017 - 11:57:43

W związku z licznymi informacjami wpływającymi do Urzędu Gminy dotyczącymi wałęsających się psów na terenie naszej Gminy, prawie w każdym przypadku psy te mają swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne” psy to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez właścicieli. Informujemy, że zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Nie można puszczać luzem psów, bez nadzoru - na polach, łąkach, otwartych podwórkach, otwartych zagrodach, na otwartym terenie.
Zwierzęta wałęsające się uznawane będą za bezdomne, podlegać będą wyłapaniu przez upoważnione jednostki i umieszczeniu w schronisku dla bezdomnych zwierząt.
W przypadku ustalenia właściciela zwierzęcia, kosztami działań zostanie obciążony właściciel.